zarejestruj i wygraj

O nas

O Goliath Games

Goliath Games to światowa marka będąca w europejskiej czołówce producentów wysokiej jakości zabawek i gier. Od początku 2014 roku Goliath oferuje swoje interaktywne i wciągające w wir zabawy produkty również w Polsce. Wcześniej produkty Goliath Games, za sprawą swojej unikalności i innowacyjności, pojawiały się na polskim rynku głównie dzięki działalności dużych firm dystrybuujących produkty pod swoimi markami (np. Piggy Pop) oraz prywatnemu importowi przez sprzedawców.

Każdy produkt z logiem Goliath to gwarancja świetnej zabawy i niezapomnianych wspomnień!

Życzymy wielu godzin spędzonych wspólnie na wspanialej zabawie produktami Goliath Games!

Goliath to dobra zabawa!

Historia Goliath Games sięga 1978 roku. Firma od tego czasu działa nieprzerwanie jako firma rodzinna i ma bardzo romantyczną historię w tle…

Goliath ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu gier-hitów. Najlepszym przykładem jest to, iż w jednym z pierwszych lat swojej działalności firma sprzedała ponad 600.000 egzemplarzy gry. W tak małym kraju jakim jest Holandia, to jeden z najlepszych wyników sprzedaży w historii gier. Na polskim rynku prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać na tak oszałamiające rezultaty. Goliath jest jedną z czołowych marek na rynku zabawek we Francji, na rynku niemieckim, hiszpańskim, portugalskim, w krajach Beneluksu, Wielkiej Brytani, USA, Kanadzie. Niebawem spodziewamy się dalszej ekspansji, nie tylko na nowe kraje ale i kontynenty!

Nasza Misja

Goliath od początku swojego działania był firmą rodzinną, budującą biznes na zaufaniu i szacunku. Filozofia założyciela Goliath Games (i w dalszym ciągu głównej siły sprawczej) zakłada budowanie trwałego biznesu na lata, na wiele pokoleń. Nie zależy nam na bardzo szybkim wzroście, chcemy aby nasze produkty były dopracowane a grono klientów stale rosło. Marzymy o tym, aby produkty marki Goliath, były tak dobre, aby bawiły się nimi kolejne pokolenia – i to się dzieje.

Maksyma Goliath brzmi „Clever together”, co w wolnym tłumaczeniu na polski, należy rozumieć jako „Mądrze/Sprytnie razem”. Odpowiada to zarówno idei prowadzenia biznesu, jak i opisuje cechę wspólną wszystkich produktów marki Goliath.

Produkty Goliath pozwalają na wspólne spędzanie czasu na grze i zabawie.

Romantyczna historia Goliath Games

Wszystko zaczęło się w 1978, kiedy Adi Golad był w przededniu spełnienia marzeń… ale nie swoich… lecz marzeń swoich rodziców.

Byli bardzo dumni, że ich syn studiuje. Już wiedzieli, że nie będzie lekarzem ani prawnikiem (wbrew ich woli), chcieli jednak, aby został (chociaż) inżynierem-mechanikiem. Cóż, to był plan bardzo realny i aktualny, do czasu…zanim Adi odkrył dwie miłości swojego życia. Pierwszą, była piękna kobieta z Holandii imieniem Margareeth, a drugą miłością okazały się gry planszowe.

Aby skrócić nieco długie opowiadanie, wszak to nie bajka, dość powiedzieć, że Adi poszedł za głosem serca porzucił swoją karierę inżyniera mechanika i poślubił swoją miłość – Margareeth.

Razem osiedlili się w Holandii, gdzie zaczęli sprzedawać gry planszowe, na początku z bagażnika swojego samochodu. Firma Adi’ego nie miała łatwego startu. Początkowo sprzedawał bardzo niewielkie ilości gier i szybko zauważył jak w oczach topnieją  ich oszczędności. On i Margareeth musieli zamieszkać razem z jej rodzicami, dodatkowo Adi musiał sprzedać swój samochód.

Mimo przeciwności Adi nie poddał się, nie porzucił swoich marzeń, nie przestał sprzedawać swoich gier.  Zawsze wierzył, że podążając za głosem serca odniesie sukces…

Postanowił podzielić się swoją miłością do gier planszowych z resztą świata!

Adi korzystał z każdej okazji, aby grać w swoje gry z innymi ludźmi. Gdziekolwiek się pojawił, czy na meczu sportowym, czy w sklepie spożywczym, czy w cukierni – nie miało to znaczenia, wszędzie gdzie byli ludzie grał z nimi w swoje gry. Początkowo używał marketingu szeptanego, aby małymi kroczkami zbudować jedną z najbardziej udanych firm, odnoszących sukcesy w branży zabawek w Europie i na świecie.

“Wspaniałe gry to takie które mają proste zasady i wymagającą rozgrywkę, to sposób na sukces! Jeśli możesz przekonać ludzi aby w grę raz zagrali, pokochają ją, a poczta pantoflowa zrobi resztę i przyniesie sukces”, mawia Adi.

Adi nazwał firmę Goliath ponieważ w Holandii nazwa ta jest wymawiana “Golad” dokładnie tak jak brzmi nazwisko jej założyciela. Teraz około 35 lat później, Goliath jest jedną z wiodących firm w branży gier i zabawek na świecie.

Gry planszowe powracają na salony!

Powszechnie mówi się, że technologia napędza świat i jest przyszłością komunikacji między ludźmi. W rzeczywistości telefony komórkowe, komputery, gry wideo, tablety i inne dobrodziejstwa ery cyfrowej zmniejszyły ilość czasu, którą rodziny i przyjaciele spędzają razem, a zarazem ilość kontaktów “twarzą w twarz” znacząco zmalała. Ciężko jest utrzymywać typowo ludzkie społeczne relacje mając kontakt wyłącznie za pośrednictwem “interfejsów”.

Wierzymy, że dzieci, które mają wybór, naprawdę wolą spędzić czas  z rodzicami podczas nauki i zabawy. Nasze produkty wspierają kreatywność, myślenie i rozwój predyspozycji do nawiązywania prawidłowych interakcji społecznych.

Czyli po prostu pomagają spędzać miło czas,  stać się lepszym człowiekiem.

Przyświeca nam hasło „Clever together”-“Sprytnie Razem” zachęca ono do spędzania wspólnie czasu na nauce i zabawie podczas salw śmiechu, w chwilach spędzanych z produktami Goliath w gronie bliskich.

Copyright © 2017 Goliath. All rights reserved. All audio, visual and textual content on this site (including all names, characters, images, trademarks and logos) are protected by trademark, copyrights and other Intellectual Property rights owned by Goliath or its subsidiaries, licensors, licensees, suppliers and accounts. By using this site, you agree to the Privacy policy.